Almanya'da Üretilen Birinci Sınıf Kedi Maması
Yavru kedilerin beslenmesi

Sağlıklı bir yavru kedi, uzun bir yaşamın temelidir.

Diyet, yavru kedilerin sağlıklı beslenmesini sağlamada önemli bir bileşendir. gerektiği gibi geliştirin. Aynı zamanda uzun ve sağlıklı bir yaşamın temelini oluşturur. Sağlıklı bir diyet aynı zamanda sağlıklı dişler, iyi bağışıklık savunması ve kedi arkadaşınızın sağlığı anlamına gelir. Genç kedilerin, özellikle yavru kedilerin, ilk birkaç ayda yetişkin kedilere göre çok farklı ihtiyaçları vardır. Happy Cat Kitten ve Junior ürünleri, küçük kaplanınızın en iyisini almasını sağlamak için geliştirildi. Bu Cat Advisor makalesi, yavru kediniz için doğru beslenmeyi bulmakla ilgili önemli bilgiler içerir.

Bebek kedilerin yüksek enerji gereksinimleri vardır.

Bebek kedinizin oyun oynamasını izlerseniz, hızlı bir şekilde küçük tüy yığınınızın merak ve oyun içgüdüsünün görünüşte sonsuz olduğunu görün. Büyümek için gereken enerji rezervleri eşit derecede büyüktür. Bununla birlikte, yavru kediler yalnızca çok fazla enerjiye sürekli hareket halinde olduklarından ihtiyaç duymazlar, vücutları da ilk birkaç hafta ve aylarda tam kapasite çalışır. Bu kısa sürede yavru kedi boyut ve ağırlık olarak çoğalır, kemikler, organlar ve kaslar büyür ve bağışıklık sistemi tam olarak olgunlaşır. Küçük kedi arkadaşınız daha sonra, altı aylık olana kadar her hafta50 gr ila 100 gr başka bir doz daha koyacaktır. Ancak bu sadece doğru diyete sahipse olur. 5 haftadan 6 aya kadar olan ilk önemli yaşam evresi için Happy Cat Kitten kuru mama vardır. Bu, bebek kedinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan enerji açısından zengin ve dengeli bir tariftir. Sindirim sisteminin optimum gelişimi için yalnızca yüksek dereceli proteinler ve yüksek oranda sindirilebilir ve iyi tolere edilen besinler içerir. Uyarlanmış tarif ayrıca sürekli büyümeyi sağlar.

Happy Cat Kitten & Junior ürünleri özellikle genç bir kedinin ihtiyaçlarına uygundur ve 4 ila 12 aylık küçük kediler için uygundur. Küçük kediler için Happy Cat kuru mama, bebek kedinizin iri ve güçlü büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm önemli vitaminleri ve besinleri içerir. Küçük kedi arkadaşınız yaklaşık 12 aylıkken yetişkin olacak ve şu anda daha az zengin bir kedi mamasına geçmelidir. Happy Cat Culinary, Sterilized ve Indoor serisinin geniş çeşitliliği idealdir.

Yavru kedi maması, emziren kediler için de uygundur

Bebek kediler büyürken daha hızlı bir metabolizmaya sahiptir , bu yüzden daha yüksek bir protein gereksinimlerine sahiptirler. Ancak daha fazla enerjiye ihtiyaç duyan sadece yavru kedi değildir. Anne de yapar. Bu nedenle, deneyimli kedi sahipleri anneye de yavru kedi maması verir ve bunu sadece doğumdan sonraki ilk birkaç hafta değil, son üç aylık dönemde verirler. hamilelik de. Yavru kedi maması, hamile veya emziren bir kraliçenin artan enerji gereksinimini karşılamak için idealdir.

Her şey yemeğin kalitesiyle ilgili

Daha yüksek bir enerji ve protein içeriği tek başına etkili değildir bir kedi maması içinde. enerji içeriği ve proteinlerin gereksinimlere tam olarak uyması gerekir”. Özellikle protein temini, büyüme aşamasında aşırı dozda verilmemelidir Kalite bu bakımdan kraldır. Bu nedenle Happy Cat'te bitki bazlı protein alternatiflerinin (soya gibi) kullanılmasından kaçınıyor ve yalnızca en yüksek gıda sınıfı hayvansal proteini** kullanıyoruz.

Yavru kediler için kuru mamanın faydaları

Bebek kediler için ıslak mama mı kuru mama mı daha iyidir ? Birçok yeni kedi sahibi bu soruyu soruyor. Aslında, yavru kediler için eksiksiz bir yem olarak beyan edilen yüksek kaliteli bir ürün olması koşuluyla, her iki form da özünde diğerinden "daha iyi" değildir.

Ancak kuru mamanın ıslak mamaya göre birkaç avantajı vardır:

  • Daha hijyenik: kuru mama, ıslak mama kadar hızlı bozulmaz
  • Daha pratik: açık paketlerin buzdolabında saklanması gerekmez
  • Daha çevre dostu: kuru yiyecekler daha büyük miktarlarda paketlenir, böylece ambalaj atıkları azalır
  • Dişleri güçlendirir: Dişleri destekleyen dokular (periodontium) mama tanesi çiğnenerek güçlenir

Ayrıca:

Kuru gıdadan beri , adından da anlaşılacağı gibi, nem içermez, yavru kedilerin her zaman yeterli tatlı suya ücretsiz erişimi olması özellikle önemlidir. İdeal olarak, yavru kedinizi daha fazla içmeye teşvik etmek için evinize birkaç su tası ve hatta bir çeşme kurmalısınız. Kedilerin sıvı ihtiyacı hakkında daha fazla bilgiyi Kedi beslenmesi başlığı altında bulabilirsiniz.

Bir kedi ne zaman yetişkin mamasına geçirilmelidir?

Bir kedi tam olarak gelişmiş sayılmaz. yaklaşık dört yaşındadır. Ancak, yalnızca küçük mamasına ilk hızlı büyüme aşamasında ihtiyaç duyarlar, yani en fazla 12 aylık olana kadar. Yavru kediler kısırlaştırıldıklarında metabolizmaları değişir. Happy Cat, yavru kedinizin tam olarak gerektiği gibi gelişmesini sağlamak için her yaşam evresine uyarlanmış tarifler geliştirdi.

Bu genel bakış, yavru kediniz veya genç kediniz için en uygun kedi mamasının hangisi olduğunu size bildirir:

Diğer Konular