Değerli Kedi Severler,

İlk kedi sahibi olduğumda 6 yaşındaydım. Mimi – yerli tekir kedisiydi. Çok iyi arkadaştık. Kedilere olan sevgim hiç azalmadı.

Kedilere olan büyük sevgimiz ve onların sağlıklı beslenmelerine katkı sağlamak için ortaya çıkan arayışımız, Happy Cat mamalarımızın benzersiz tariflerini geliştirmemize yol açmıştır. Biz Wehringen, Bavyera’da yüksek kaliteli hayvan maması üreten üçüncü nesil aile şirketiyiz. Bütün bu tariflerin özelliği, tamamen doğal içeriklerle özenli bir şekilde dikkatle kombine edilmiş olmasıdır.

Biz başından beri kediniz  ile hayatınızı paylaşmaktan keyif almanız için yardımcı olmak istiyoruz. İlerleyen sayfalarda size küçük arkadaşınızın bakımı hakkında ve aynı zamanda onu sağlıklı ve mutlu tutmak için yararlı ipuçları bulacaksınız .

Saygılarımla,

Georg Müller

Georg Müller
Georg Müller

Firma Sahibi & Genel Müdür

Yavru Kedinizin sağlıklı büyümesi için ipuçları..

Yavru kedi sahibi edinmek büyük bir karar.. Yeni arkadaşınız size 15-20 yıl boyunca eşlik edecek. Bu yüzden minik kedinizin beslenmesiyle igili bazı noktaları aklınızda tutmalısınız çünkü yavru kedinin besin ihtiyacı yetişkin bir kedininkinden çok farklıdır.

Yavru Kedilerin özel ihtiyaçları vardır

Onları oyun oynarken izleyen birine merakları ve oyunbazlıkları sonsuza kadar sürekmiş gibi geliyor.. Bu nedenle enerjilerini doğru besinle  doğru almaları keşif yetenekleri için son derece önemli.

Yüksek kaliteli Happy Cat Genç kedi maması küçük kedilerin ihtiyaçlarına yöneliktir.  Happy Cat kuru mama, yavru kedilerin ihtiyaç duyduğu  tüm temel vitamin ve besinleri içerir.

 

 

Yaş mamanında aşağı kalır yanı yoktur.

İyi bir kuru mama sadece dişler için iyi değildir aynı zamanda ekonomik ve çeşitlidir.

Kedinizin sürekli taze suyu olduğundan emin olun. Evinizde farklı yerlere temiz kaselerde su bulundurun.

Kediler 9-12 ay içinde fiziksel olarak tamamen büyümerline rağmen, bazı büyük ırk kediler 4 yaşına kadar büyümeye devam ederler.

Lütfen dikkat! Protein alımları yüksek dozda olmamalı!

Bu durumda, ‘Bir şeyden ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur’ tutumu doğru değildir. Önemli olan alınan besinin miktarı değil kalitesidir. Bu yüzden, Happy Cat mamalarının içeriğinde asla bitkisel kaynaklı protein (soya) bulunmaz. Ürünlerimizde sadece yüksek kaliteli hayvansal protein vardır.

Kediler 9-12 ay içinde fiziksel olarak tamamen büyümerline rağmen, bazı büyük ırk kediler 4 yaşına kadar büyümeye devam ederler.

Kediler tamamen büyüyene kadar ihtiyaç duydukları mama çeşidi Happy Cat Junior (Genç) mamalarıdır. Sadece kedinizin fiziksel durumuna göre Happy Cat Adult (Yetişkin) mamalarına geçiş yapabilirsiniz. Örneğin Kediniz kilolu ise yetişkin maması vermeye başlayabilirsiniz.

Onların varlığını çok az insan görmezden gelir. Etrafta beceriksizce tırmanışlarını izlemek bile en sert kalpli birini bile yumuşatabilir. Tek kelimeyle; yavru kediler çok tatlılar..

Asgari yaş

Bir kedi yavrusu isteyen birçok kişinin aklında yeni doğmuş bir yavru vardır. Ama mümkün olduğunca onu geç annesinden ayırmak gerekir. Eve getirildiğinde 8 haftalık olmalıdır.

Dört Patili Partnerler

Oda, perde kornişinden nasıl görünüyor? Oynamak için yün topmu o?

Yavru kediler enerji patlaması yaşarlar. Herşeyi keşfetmek isterler. Kedi severler bile bazen onların bu bitmek bilmeyen enerjilerine yetişemez.

Bu nedenle evde iki yavru kedi olması her zaman idealdir. Bir kardeş, anneden ayrılma acısını hafifletir ve oyun arkaşı olurlar birbirlerine. Birlikte, kendi sosyal davranışlarını yaşar ve stres atarlar. Eğer tek yavru kediniz varsa, diğer hayvanlarla arkadaşlık edebilir. Oyun arkadaşı sadece küçük arkadaştan ibaret değildir.

Emniyet Güvendir

Yavru kedili bir ev kesinlikle güvenli olmalı. Küçük yaramaz kaşifler her çatlak içine girebilir ve sıkışabilir. Dolap kapısı hafif açık olsa bile, yavru kedinizin orayı keşfe girmesi için yeterli.

Bu yüzden açık olan bir yeri kapatırken muhakkak kontrol etmelisiniz. Çamaşır makinası bu konuda en tehlikeli olandır. Temizlik maddeleride her zaman kapalı bir alanda olmalıdır.  Poşetler ve yün iplikleride boğma tehlikesi içerir. Temiz hava akımını önlemeyecek şekilde pencerelerin koruyucu aperatları olmalı.

Erken Uygulama

Bütün tehlikeleri kontrol altına aldığınızda kedinizle olan birlikteliğinizden zevk almaya başlayabilirsiniz.. Bağınızı güçlendirmek için sarılabilir ve saatlerce oyun oynayabilirsiniz.  Kendi kendilerini meşgul edebilmelerine rağmen insanlarla oynamayı çok severler. Şimdi kurallarla tanışma zamanı.. Tabiki bazen bazı şeyleri görmemezlikten gelmelisiniz ancak oyun olsa bile ellere saldırmasına teşvik etmemeliyiz. Eğer kedinizin saldırılacak hedefi olmak istemiyorsanız. Şu an açılan yaranız çok sevimli olabilir ama 6 kilo olduğunda bu kadar sevimli karşılamayacaksınız. Büyüdüğünde kural koymak zahmetli olacağından şimdiden istenmeyen davranışlara kural koymalısınız. İlk aylarında ki biçimlendirici kurallar  büyüdüğünde kalıcı olacaktır.

Bu yüzden açık olan bir yeri kapatırken muhakkak kontrol etmelisiniz. Çamaşır makinası bu konuda en tehlikeli olandır. Temizlik maddeleride her zaman kapalı bir alanda olmalıdır.  Poşetler ve yün iplikleride boğma tehlikesi içerir. Temiz hava akımını önlemeyecek şekilde pencerelerin koruyucu aperatları olmalı.

Erken Uygulama

Bütün tehlikeleri kontrol altına aldığınızda kedinizle olan birlikteliğinizden zevk almaya başlayabilirsiniz.. Bağınızı güçlendirmek için sarılabilir ve saatlerce oyun oynayabilirsiniz.  Kendi kendilerini meşgul edebilmelerine ragmen insanlarla oynamayı çok severler. Şimdi kurallarla tanışma zamanı.. Tabiki bazen bazı şeyleri görmemezlikten gelmelisiniz ancak oyun olsa bile ellere saldırmasına teşvik etmemeliyiz. Eğer kedinizin saldırılacak hedefi olmak istemiyorsanız. Şuan acılan yaranız çok sevimli olabilir ama 6 kilo olduğunda bu kadar sevimli karşılamayacaksınız. Büyüdüğünde kural koymak zahmetli olacağından şimdiden istenmeyen davranışlara kural koymalısınız. İlk aylarında ki biçimlendirici kurallar  büyüdüğünde kalıcı olacaktır.

 
Ara